Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
236 postów 206 komentarzy

varietas vestis reginae

wawel - "Jesteśmy oceanem w nocy, wypełnionym poblaskami światła. Siedząc tu razem, jesteśmy przestrzenią między rybami a księżycem." [Dżalaluddin Rumi]

Twórcy pandemii i destrukcja człowieczeństwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cele "pandemii" oraz osoby, organizacje i instytucje kryjące się za jej kulisami

Świetny przykład pracy dziennikarskiej, artykuł Whitney Webb ukazujący ważną grupę spośród  demiurgów plandemii. Artykuł podaje fakty, powiązania, koneksje. Pozostaje nam wyciągnąć wnioski z tego dziennikarskiego dochodzenia. Sapienti sat...

 

"Najbogatsza na świecie fundacja zajmująca się badaniami medycznymi, Wellcome Trust, połączyła siły z dwoma byłymi dyrektorami DARPA, którzy zbudowali skunkworks w Dolinie Krzemowej, aby zapoczątkować erę koszmarnej inwigilacji, w tym dzieci w wieku zaledwie trzech miesięcy. Ich program będzie mógł się rozwijać tylko wtedy, gdy na to pozwolimy.

 

 

 

Brytyjska organizacja non-profit powiązana z globalną korupcją w czasie kryzysu COVID-19, a także historycznymi i obecnymi więziami z brytyjskim ruchem eugenicznym, uruchomiła w zeszłym roku globalny, skoncentrowany na zdrowiu odpowiednik militarnej agencji DARPA. Ruch ten został w dużej mierze niezauważony zarówno przez media głównego nurtu, jak i niezależne. Wellcome Trust, który prawdopodobnie ustępował tylko Billowi Gatesowi pod względem zdolności wpływania na wydarzenia podczas kryzysu COVID-19 i kampanii szczepień, uruchomił w zeszłym roku swój własny globalny odpowiednik tajnej agencji badawczej Pentagonu, oficjalnie w celu zwalczania „najpilniejszych problemów zdrowotnych naszych czasów.” Choć pierwotnie powstała w 2018 roku, ta konkretna inicjatywa samego Wellcome Trust została wydzielona z Trustu w maju zeszłego roku z 300 milionami dolarów początkowego kapitału. 

 Do zarządzania i planowania portfela projektów szybko przyciągnęła dwóch byłych dyrektorów DARPA, którzy wcześniej służyli na wyższych szczeblach Doliny Krzemowej. Ta globalna DARPA dotycząca zdrowia, znana jako Wellcome Leap, dąży do osiągnięcia „przełomowych rozwiązań naukowych i technologicznych” do 2030 r. lub wcześniej, koncentrując się na „złożonych globalnych wyzwaniach zdrowotnych”. Wellcome Trust jest otwarty na to, w jaki sposób Wellcome Leap zastosuje podejście firm z Doliny Krzemowej i firm venture capital w sektorze zdrowia i nauk przyrodniczych. Nic dziwnego, że ich trzy obecne programy są gotowe do opracowania niezwykle inwazyjnych, skoncentrowanych na technologii, a w niektórych przypadkach jawnie transhumanistycznych, technologii medycznych, w tym programu skoncentrowanego wyłącznie na wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI), czujników mobilnych i technologii mapowania mózgu dzieci od wieku 3 lat i młodszych.

 

 To dziennikarskie śledztwo  bada nie tylko cztery obecne programy Wellcome Leap, ale także osoby, które za nimi stoją. W rezultacie powstał obraz niezwykle złowrogiego projektu, który stanowi nie tylko wielkie zagrożenie dla obecnego społeczeństwa, ale także dla przyszłości samej ludzkości. Przyszłe śledztwo  zbada historię Wellcome Trust oraz jego rolę w ostatnich i bieżących wydarzeniach.

Kierownictwo Wellcome Leap: połączenie człowieka i maszyny dla wojska i Doliny Krzemowej

 
 
 Regina Dugan 

 

Ambicje Wellcome Leap są jasno określone przez kobietę wybraną do jej prowadzenia, byłą dyrektor DARPA Pentagonu, Reginę Dugan. Dugan rozpoczęła karierę w DARPA w 1996 roku; kierowała grupą zadaniową antyterrorystyczną w 1999 roku, zanim opuściła DARPA około rok później. Po odejściu z DARPA współtworzyła własną firmę venture capital, Dugan Ventures, a następnie została specjalnym doradcą wiceszefa sztabu armii amerykańskiej w latach 2001-2003, co zbiegło się z inwazją na Afganistan i Irak. W 2005 roku stworzyła firmę technologiczną zajmującą się obronnością o nazwie RedXDefense, która zawierała kontrakty z wojskiem, a konkretnie z DARPA. W 2009 roku, za administracji Obamy, Dugan została mianowana dyrektorem DARPA  przez sekretarza obrony Roberta Gatesa. Wiele zrobiono, aby była pierwszą kobietą dyrektorem agencji, ale najlepiej jest zapamiętana w agencji dzięki tak zwanemu podejściu „sił specjalnych” do innowacji. Podczas swojej kadencji stworzyła nieistniejące już Biuro Technologii Transformacyjnej Konwergencji DARPA , które skupiało się na sieciach społecznościowych, biologii syntetycznej i inteligencji maszynowej. Wiele tematów wcześniej zarządzanych przez to biuro jest obecnie nadzorowanych przez Biuro Technologii Biologicznych DARPA, które zostało utworzone w 2014 roku i koncentruje się na wszystkim „od programowalnych drobnoustrojów po symbiozę człowiek-maszyna”.

Whitney Webb Interview – Their “Wellcome Leap” Toward Transhumanism & Why You're Now A “Terrorist”: CryptoToFuture

 Biuro Technologii Biologicznych, podobnie jak Wellcome Leap, realizuje mieszankę programów biotechnologicznych „skoncentrowanych na zdrowiu” i przedsięwzięć transhumanistycznych. Tuż przed odejściem z czołowej roli w DARPA, Dugan zapaliła zielone światło dla inicjatywnych inwestycji agencji w technologię szczepionek mRNA co wkrótce potem doprowadziło do inwestycji DARPA w Pfizera i Modernę. Naukowiec DARPA, który lobbował u Dugan za wsparciem programu, Dan Wattendorf, pracuje teraz jako dyrektor ds. innowacyjnych rozwiązań technologicznych w Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Podczas gdy wysiłki Dugan w DARPA są życzliwie wspominane przez osoby z kręgu służb, a także te z Doliny Krzemowej, Dugan była badana pod kątem konfliktu interesów, gdy była dyrektorem DARPA, ponieważ jej firma RedXDefense pozyskała miliony w kontraktach Departamentu Obrony podczas jej kadencji. Chociaż zrezygnowała z jakiejkolwiek formalnej roli w firmie podczas kierowania DARPA, nadal miała znaczny udział finansowy w firmie, a dochodzenie wojskowe wykazało później, że w znacznym stopniu naruszyła zasady etyki.

 Zamiast ponieść odpowiedzialność, Dugan została dyrektorem naczelnym w Google, gdzie została zaangażowana do zarządzania Grupą Zaawansowanych Technologii i Produktów Google (ATAP), która została wydzielona z Motorola Mobility po przejęciu tej firmy przez Google. w 2012 roku. ATAP Google był wzorowany na DARPA i poza Dugan zatrudniała innych byłych urzędników DARPA. W Google Dugan nadzorowała kilka projektów, w tym to, co jest obecnie podstawą biznesu „rozszerzonej rzeczywistości Google”, wówczas znanego jako Project Tango , a także projektu „inteligentnej” odzieży, w której czujniki wielokrotnego dotyku zostały wplecione w tekstylia. Inny projekt, którym kierowała Dugan, dotyczył wykorzystania „ cyfrowego tatuażu ” do odblokowania smartfonów. 

 

 Być może najbardziej kontrowersyjny z projektów Dugan dotyczył stworzenia „cyfrowej pigułki uwierzytelniającej”. Według Dugan, gdy pigułka zostanie połknięta, „całe ciało staje się tokenem uwierzytelniającym”. Dugan nazwała pracę nad pigułką i wiele innych swoich zamierzeń w Google jako pracę nad naprawieniem „mechanicznego niedopasowania między ludźmi a elektroniką” poprzez stworzenie technologii, która łączy ludzkie ciało z maszynami na różnych poziomach. Podczas pełnienia tych ​​funkcji w Google, Dugan w 2013 przewodniczyła panelowi  Clinton Global Initiative o nazwie „Game-Changers in Technology” i wzięła udział w spotkaniu Bilderberg 2015, gdzie AI była głównym tematem dyskusji. W 2016 roku Dugan opuściła Google na rzecz Facebooka, gdzie została wybrana na pierwszą szefową własnej agencji badawczej odpowiadającej DARPA Facebooka, znanej wówczas jako Building 8. Powiązania DARPA z początkami Facebooka zostały omówione w niedawnym raporcie Unlimited Hangout . Pod rządami Dugan agencja Building 8 zainwestowała znaczne środki w technologię interfejsu mózg-maszyna, która od tego czasu wyprodukowała „neuronowe” opaski na rękę. Które wg zapewnień producenta są w stanie kierować ruchami dłoni i palców wyłącznie na podstawie sygnałów mózgowych. Facebook zaprezentował prototypy projektu na początku tego roku.

 

 Dugan opuściła Facebooka zaledwie osiemnaście miesięcy po dołączeniu do Building 8, ogłaszając swoje plany „skoncentrowania się na budowaniu i prowadzeniu nowego przedsięwzięcia”, co najwyraźniej było odniesieniem do Wellcome Leap. Dugan powiedziała później, że to tak, jakby przygotowywała się do swojej roli w Wellcome Leap od momentu wejścia na rynek pracy, określając to jako szczyt swojej kariery. Zapytana w wywiadzie na początku tego roku, kim są klienci Wellcome Leap, Dugan udzieliła długiej odpowiedzi, sprowadzającej się do tego, że projekt służy przemysłowi biotechnologicznemu i farmaceutycznemu, organizacjom międzynarodowym, takim jak ONZ, oraz partnerstwom publiczno-prywatnym. Poza rolą w Wellcome, Dugan jest również członkiem Rady do spraw Stosunków Zagranicznych (CFR) sponsorowanej grupy zadaniowej do spraw amerykańskiej technologii i polityki innowacyjnej, która została utworzona w 2019 r. Pozostali członkowie to Reid Hoffman z  LinkedIn , Przewodniczący Instytutu Globalnego McKinseya James Manyika , dawny szef Google Eric Schmidt i kontrowersyjny czołowy doradca naukowy prezydenta Bidena, Eric Lander . Drugi dyrektor w Wellcome Leap, dyrektor operacyjny Ken Gabriel , ma doświadczenie blisko związane z Dugan. 

 

Ken Gabriel

 

 Gabriel, podobnie jak Dugan, jest byłym kierownikiem programu w DARPA, gdzie w latach 1992-1996 kierował badaniami nad systemami mikroelektromechanicznymi (MEMS) agencji. W latach 1995-1996 pełnił funkcję zastępcy dyrektora DARPA, a od 1996 roku został dyrektorem Biura Technologii Elektronicznej do 1997 roku, kiedy był odpowiedzialny za około połowę wszystkich federalnych inwestycji w elektronikę. W DARPA Gabriel ściśle współpracował z FBI i CIA.   Gabriel opuścił DARPA dla Carnegie Mellon University, gdzie po 11 września 2001 r. kierował Biurem ds. Technologii Bezpieczeństwa. Biuro to zostało utworzone po 11września specjalnie po to, aby pomóc w zaspokojeniu potrzeb rządu federalnego w zakresie bezpieczeństwa narodowego, zgodnie z zapowiedzią programu Carnegie Mellon. 

 

 Mniej więcej w tym samym czasie Gabriel zaczął być uważany za „architekta branży MEMS” ze względu na swoją przeszłą pracę w DARPA i założenie w 2002 roku firmy Akustica zajmującej się półprzewodnikami, skupionej na MEMS. Pełnił funkcję prezesa i dyrektora ds. technologii w firmie Akustica do 2009 roku. po czym wrócił do pracy w DARPA, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora agencji, pracując bezpośrednio pod kierownictwem Reginy Dugan. W 2012 roku Gabriel podążył za Dugan do Google Advanced Technology and Products Group, za której stworzenie był odpowiedzialny.

 

  Według Gabriela współzałożyciele Google, Larry Page i Sergey Brin, zlecili Gabrielowi stworzenie „modelu DARPA w sektorze prywatnym” z Motorola Mobility. Regina Dugan została szefem, a Gabriel ponownie pełnił funkcję jej zastępcy. W 2013 roku Dugan i Gabriel napisali artykuł dla Harvard Business Review o tym, jak innowacyjne podejście „sił specjalnych agencji DARPA” może zrewolucjonizować zarówno sektor publiczny, jak i prywatny, jeśli zostanie zastosowane szerzej. Gabriel opuścił Google w 2014 roku, na długo przed Dugan, aby pełnić funkcję prezesa i dyrektora generalnego Charles Stark Draper Laboratories, lepiej znanych jako Draper Labs, które opracowują „innowacyjne rozwiązania technologiczne” dla społeczności zajmującej się bezpieczeństwem narodowym, koncentrując się na systemach biomedycznych, energetycznych i technologii kosmicznej.

 

 Gabriel piastował to stanowisko, dopóki nagle nie zrezygnował w 2020 roku, aby zacząć współprowadzić Wellcome Leap z Dugan. Oprócz swojej roli w Wellcome, Gabriel jest także „ pionierem technologicznym ” Światowego Forum Ekonomicznego oraz członkiem rady dyrektorów Galvani Bioelectronics, udziałowca GlaxoSmithKline, która jest ściśle powiązana z Wellcome Trust oraz spółką zależną Google Verily. Galvani koncentruje się na rozwoju „leków bioelektronicznych”, które obejmują „modulację sygnałów neuronowych w oparciu o implanty” pod jawną presją przemysłu farmaceutycznego i Doliny Krzemowej na normalizację transhumanistycznych „leków”. Wieloletnim prezesem zarządu Galvani, w którym zasiada Gabriel, był Moncef Slaoui, który kierował amerykańskim programem rozwoju i dystrybucji szczepionek COVID-19 Operation Warp Speed. Slaoui został zwolniony ze swojej pozycji w Galvani w marcu zeszłego roku pod dobrze uzasadnionymi zarzutami o molestowanie seksualne .

Jeremiasz Farrar, kierownik narracji pandemicznej 

Podczas gdy Dugan i Gabriel rzekomo prowadzą zespół, Wellcome Leap jest pomysłem Jeremy'ego Farrara i Mike'a Fergusona, którzy pełnią funkcję dyrektorów. Farrar jest dyrektorem samego Wellcome Trust, a Ferguson jest zastępcą przewodniczącego rady zarządzającej Trustu. Farrar jest dyrektorem Wellcome Trust od 2013 roku i od początku kryzysu COVID aktywnie uczestniczy w podejmowaniu krytycznych decyzji na najwyższym światowym poziomie. Jest także współtwórcą agendy Światowego Forum Ekonomicznego i współprzewodniczył spotkaniu WEF Afryka w 2019 roku. Wellcome Trust  Farrara jest również partnerem strategicznym WEF i współzałożycielem COVID Action Platform z WEF. Farrar był ostatnio za stworzeniem inicjatywy COVID-Zero firmy Wellcome , która jest również powiązana z WEF. Farrar sformułował tę inicjatywę jako „okazję dla firm do rozwoju nauki, co ostatecznie ograniczy zakłócenia w działalności”. Do tej pory przekonał tytanów finansów, w tym Mastercard i Citadel, do zainwestowania milionów w badania i rozwój w organizacjach preferowanych przez Wellcome Trust.

 

 Wellcome Trust Director Jeremy Farrar ze współprzewodniczącym NTI Samem Nunnem, który prowadził ćwiczenia Mrocznej Zimy w 2001 roku . Źródło: NTI.com

  Niektóre z kontrowersyjnych medycznych projektów badawczych Wellcome w Afryce, a także jego powiązania z brytyjskim ruchem eugenicznym, zostały omówione w grudniowym artykule opublikowanym w Unlimited Hangout . Raport ten bada również skryte powiązania Wellcome ze szczepionką Oxford-AstraZeneca przeciwko COVID-19, której stosowanie zostało obecnie ograniczone lub zakazane w kilku krajach. Jak wspomniano we wstępie, sam Wellcome Trust jest przedmiotem następnego dziennikarskiego śledztwa Unlimited Hangout (część 2). Jeremy Farrar, urodzony w Singapurze w 1961 roku, od 1998 roku był dyrektorem Jednostki Badań Klinicznych Uniwersytetu Oksfordzkiego w Ho Chi Minh City .

 

 W tym czasie był autorem licznych prac epidemiologicznych. W artykule Financial Times z 2014 roku twierdził, że jego decyzja o przeprowadzce do Wietnamu była spowodowana jego pogardą dla sal konferencyjnych pełnych białych mężczyzn. Azja Południowo-Wschodnia była oczywiście mało odpowiednim środowiskiem dla kogoś z branży medyczno-badawczej, kto chciał zaangażować się w przełomowe badania. . Chociaż Farrar miał siedzibę w Wietnamie, został wysłany przez Oxford do różnych miejsc na całym świecie, aby badać w czasie rzeczywistym epidemie tam zachodzące. W 2009 roku, gdy w Meksyku siała spustoszenie świńska grypa, Farrar wskoczył do samolotu  aby zanurzyć się w działanie, co zrobił również w przypadku kolejnych globalnych epidemii Eboli , MERS i ptasiej grypy .

 

 W ciągu ostatniego roku pojawiło się wiele pytań dotyczących szczegółowej władzy Farrara nad globalną polityką zdrowia publicznego. Niedawno główny doradca medyczny prezydenta USA, Anthony Fauci, został zmuszony do ujawnienia swoich e-maili i korespondencji z marca i kwietnia 2020 r. na żądanie Washington Post. Opublikowane e-maile ujawniają coś, co wydaje się być spiskiem wysokiego szczebla niektórych czołowych autorytetów medycznych w USA, aby fałszywie twierdzić, że COVID-19 mógł mieć jedynie pochodzenie odzwierzęce, pomimo wielu przeciwnych przesłanek. E-maile zostały mocno zredagowane, tak jak zwykle są, podobno w celu ochrony informacji o zaangażowanych osóbach, ale redakcje „(b) (6)” chronią również znaczną część wkładu Jeremy'ego Farrara w te dyskusje. 

 

 Chris Martenson, badacz ekonomii i doktorant neurotoksykologii oraz założyciel Peak Prosperity, miał kilka wnikliwych komentarzy na ten temat, w tym pytanie, dlaczego taka ochrona została zaoferowana Farrarowi, biorąc pod uwagę, że jest tylko dyrektorem „fundacji charytatywnej”. Martenson zapytał, dlaczego Wellcome Trust był w ogóle zaangażowany w te dyskusje na wysokim szczeblu. W jednym e-mailu Fauci z 25 lutego 2020 r., wysłanym przez Amelie Rioux z WHO, stwierdzono, że oficjalną rolą Jeremy'ego Farrara w tym czasie było „działanie jako centralny punkt zarządzania w sprawie epidemii COVID-19, reprezentowanie i doradzanie zarządowi w sprawie nauki o wybuchu i finansowaniu reakcji na epidemię COVID-19”. 

 

 Farrar był wcześniej przewodniczącym Naukowej Rady Doradczej WHO. E-maile pokazują również przygotowanie, w ciągu dziesięciu dni, opracowania o dotyczącego „ 'pochodzenia SARS-CoV-2” , które nosiło tytuł „The Proximal Origin of SARS-CoV-2” i zostało przyjęte do publikacji przez Nature Medicinew dniu 17 marca 2020 r. W artykule stwierdzono, że wirus SARS-CoV-2 mógł pochodzić wyłącznie ze źródeł naturalnych, w przeciwieństwie do badań nad wzmocnieniem funkcji, twierdzenie kiedyś uważane za ewangelię w głównym nurcie, ale które zostało poddane krytycznej analizie w ostatnich tygodniach. Kształtowanie narracji o pochodzeniu wirusa o globalnym znaczeniu jest czymś, z czym Farrar był już wcześniej związany. W latach 2004–2005 doniesiono, że Farrar i jego wietnamski kolega Tran Tinh Hien, wicedyrektor Szpitala Chorób Tropikalnych, jako pierwsi zidentyfikowali ponowne pojawienie się ptasiej grypy (H5N1) u ludzi. Farrar wielokrotnie opowiadał  historię pochodzenia, stwierdzając: „Zaczęło się od małej dziewczynki. Złapała wirusa od zdechłej kaczki, którą wykopała i zakopała. Przeżyła”. Według Farrara to doświadczenie skłoniło go do założenia globalnej sieci we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia w celu „poprawy lokalnych reakcji na wybuchy chorób”. Artykuł opublikowany przez Rockefeller University Press w Journal of Experimental Medicine w 2009 roku nosi dramatyczny tytuł „Jeremy Farrar: Kiedy dochodzi do katastrofy”. 

 

 Farrar, odnosząc się do  historii pochodzenia H5N1: „Ludzie WHO – i to nie jest krytyka – zdecydowali, że jest mało prawdopodobne, aby dziecko miało SARS lub ptasią grypę. Wyszli, ale profesor Hien został, aby porozmawiać z dzieckiem i jej mamą. Dziewczyna przyznała, że ​​w poprzednich dniach była bardzo smutna z powodu śmierci swojej ulubionej kaczki. Dziewczyna i jej brat sprzeczali się o to, czy zakopać kaczkę, i z powodu tej kłótni wróciła, wykopała kaczkę i zakopała ją ponownie – prawdopodobnie po to, by jej brat nie wiedział, gdzie została zakopana. Z tą historią profesor Hien zadzwonił do mnie do domu i powiedział, że martwi się o dziecko. Pobrał kilka wymazów z nosa i gardła dziecka i przyniósł je z powrotem do szpitala. Tej nocy laboratorium przeprowadziło testy na próbkach i dały wynik pozytywny na obecność grypy A”.

 

 Ponieważ Farrar został ujawniony jako instrumentalna część zespołu, który stworzył oficjalną historię dotyczącą pochodzenia SARS-CoV-2, jego wcześniejsze twierdzenia dotyczące pochodzenia minionych epidemii powinny zostać przeanalizowane. Jako dyrektora „charytatywnego funduszu powierniczego”, Jeremy`ego Farrara trudno wytłumaczyć z zaangażowania w tworzenie kontrowersyjnych narracji związanych z kryzysem COVID. Nadal jest w czołówce globalnej odpowiedzi na COVID, częściowo poprzez uruchomienie funduszu Wellcome Leap dla realizacji „niekonwencjonalnych projektów, finansowanych na dużą skalę” jako jawnej próby stworzenia globalnej i „charytatywnej” wersji DARPA. 

 

 Rzeczywiście, Farrar, powołując do życia Wellcome Leap, stał się nie tylko głównym narzędziem budowania fundamentów samego kryzysu COVID, ale także głównym narzędziem w budowaniu fundamentów ery post-COVID. COVID-19 oznacza, jak to określiła dyrektor generalny Wellcome Leap Regina Dugan „moment Sputnika” tego pokolenia, moment, który zapoczątkuje nową erę „innowacji zdrowotnych”, podobnie jak wprowadzenie Sputnika zapoczątkowało globalną „erę kosmiczną”. Wellcome Leap w pełni zamierza przewodzić tej rewolucyjnej grupie.

„Władcy” przemysłu sekwencjonowania genów 

W przeciwieństwie do jawnych wzajemnych powiązań  DARPA, Doliny Krzemowej i Wellcome, przewodniczący rady dyrektorów Wellcome Leap, Jay Flatley, ma inne fundament swoich koneksji. Flatley jest długoletnim szefem Illumina, kalifornijskiego giganta sprzętu i oprogramowania do sekwencjonowania genów, który, jak się uważa, obecnie dominuje w dziedzinie genomiki. Chociaż ustąpił z zarządu Illumina w 2016 r., nadal pełni funkcję prezesa wykonawczego rady dyrektorów. Flatley był pierwszym, który został wybrany na stanowisko kierownicze w Wellcome Leap i był odpowiedzialny za zaproponowanie Reginy Dugan na stanowisko dyrektora generalnego organizacji, zgodnie z ostatnim wywiadem udzielonym przez Dugan.

 

 

  Kampus Illumina. Źródło: Glassdoo r

 

 Jak objawia profil Illumina w magazynie biznesowym Fast Company , Illumina „działa za kulisami, sprzedając sprzęt i usługi firmom i instytucjom badawczym”, w tym 23andMe. CEO 23andMe, Anne Wojcicki, siostra CEO YouTube Susan Wojcicki i żona współzałożyciela Google, Sergeya Brina, powiedziała Fast Company :  To szaleństwo. Illumina jest jak władca całego wszechświata i nikt o tym nie wie.” Raport zauważa, że ​​23andMe, podobnie jak większość firm oferujących sekwencjonowanie i analizę DNA dla konsumentów, korzysta z maszyn produkowanych przez Illumina. W 2016 roku Illumina uruchomiła „agresywny” pięcioletni plan „przeniesienia genomiki z laboratoriów badawczych do gabinetów lekarskich”. 

 

 Biorąc pod uwagę obecny stan rzeczy, zwłaszcza globalny nacisk na szczepionki i terapie skoncentrowane na genach, ten plan, który kończy się w tym roku, nie mógł trafić na lepszy moment niż obecny czas COVID-19. Obecny dyrektor generalny Illuminy, Francis DeSouza, zajmował wcześniej kluczowe stanowiska w firmach Microsoft i Symantec. Również w 2016 roku zespoły wykonawcze Illuminy prognozują przyszłość, w której ludzie będą testowani genetycznie od urodzenia do grobu, zarówno w celach zdrowotnych, jak i komercyjnych. Podczas gdy większość firm borykała się z problemami finansowymi podczas pandemii koronawirusa, niektóre odnotowały ogromny wzrost zysków. Illumina doświadczyła podwojenia cen akcji od początku kryzysu COVID. Do miliarda dolarów zysku firmy w ostatnim roku podatkowym oczywiście pomogło szybkie zatwierdzenie maszyn NovaSEQ 6000 , które mogą testować dużą liczbę próbek COVID szybciej niż inne urządzenia. Pojedyncza maszyna ma wysoką cenę prawie 1 miliona dolarów, a zatem można je znaleźć głównie w elitarnych placówkach , prywatnych laboratoriach i na wyższych uczelniach .

 

  Jay Flatley, prezes wykonawczy Illumina, przemawia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos 2018. 

  Źródło: WEF

 

 Oprócz swojej wieloletniej roli przywódczej w Illumina, Jay Flatley jest również „ członkiem cyfrowym ” Światowego Forum Ekonomicznego, a także głównym niezależnym dyrektorem Zymergen, firmy „pionierskiej technologii” WEF, która „przemyśla od nowa biologię i na nowo wyobraża sobie cały świat”. Flatley, który również uczestniczył w kilku spotkaniach w Davos, zwrócił się do WEF z „obietnicą precyzji [tj. medycyny specyficznej dla genów]”. Na kolejnym spotkaniu panelowym WEF Flatley, wraz z brytyjskim sekretarzem zdrowia Mattem Hancockiem, promowali ideę uczynienia sekwencjonowania genomowego niemowląt po urodzeniu normą, twierdząc, że ma to „potencjał zmiany systemu opieki zdrowotnej z reaktywnego na zapobiegawczy”. 

 

 Niektórzy z panelu byli za tym, aby sekwencjonowanie genomowe niemowląt stało się ostatecznie obowiązkowe. Oprócz Flatleya jako osoby fizycznej, także Illumina jako firma jest partnerem WEF i odgrywa kluczową rolę na platformie dotyczącej przyszłości opieki zdrowotnej. Najwyższy rangą dyrektor Illumina zasiada również w Globalnej Radzie Przyszłości ds. Biotechnologii WEF. Nowa nadzieja Wellcome Leap ma obecnie cztery programy: Multi-Stage Psych, Delta Tissue, 1KD i HOPE. HOPE był pierwszym programem ogłoszonym przez Wellcome Leap zajmującym się ludzkimi organami, fizjologią i inżynierią. Zgodnie z pełnym opisem programu, HOPE ma na celu „wykorzystanie mocy bioinżynierii do rozwoju komórek macierzystych, organoidów oraz układów i połączeń całych narządów, które rekapitulują fizjologię człowieka in vitro i przywracają funkcje życiowe in vivo ”.

 

 Na NADZIEJĘ składają się  dwa główne cele programu.  

 Po pierwsze, ma on na celu „bioinżynierię wielonarządowej platformy, która odtwarza ludzkie odpowiedzi immunologiczne z wystarczającą wiernością, aby podwoić wartość predykcyjną badania przedklinicznego w odniesieniu do skuteczności, toksyczności i immunogenności interwencji terapeutycznych”. Innymi słowy, ta bioinżynieryjna platforma naśladująca (symulująca) ludzkie narządy zostałaby wykorzystana do testowania działania produktów farmaceutycznych, w tym szczepionek, co mogłoby doprowadzić do sytuacji, w której próby na zwierzętach zostaną zastąpione próbami na organach ze zmodyfikowanymi genami i „wyhodowanymi”. Chociaż taki postęp z pewnością byłby pomocny w sensie ograniczenia często nieetycznych eksperymentów na zwierzętach, zaufanie takiemu nowatorskiemu systemowi, aby leczenie mogło przejść bezpośrednio do fazy testowania na ludziach, wymagałoby również zaufania instytucjom opracowującym ten system i jego fundatorom. W obecnej formie Wellcome Trust ma zbyt wiele powiązań ze skorumpowanymi podmiotami w przemyśle farmaceutycznym, początkowo jako „filantropijne” ramię brytyjskiego giganta farmaceutycznego GlaxoSmithKline, aby każdy mógł ufać temu, co produkują, bez faktycznego niezależnego potwierdzenia tego zaufania, biorąc pod uwagę historie niektórych ich partnerów w fałszowaniu danych z badań klinicznych na zwierzętach i ludziach dotyczących szczepionek i innych produktów.

 

 Drugim celem projektu HOPE jest umożliwienie wykorzystania hybrydowych organów maszynowo-ludzkich do przeszczepiania istotom ludzkim. Cel ten koncentruje się na przywróceniu „funkcji narządów przy użyciu organów hodowanych lub biologicznych/syntetycznych systemów hybrydowych” z późniejszym celem bioinżynierii w pełni przeszczepialnego ludzkiego organu po kilku latach. Jednak w dalszej części opisu programu zainteresowanie „połączeniem syntetycznego i biologicznego” staje się wyraźniejsze, gdy stwierdza się: „Nadszedł właściwy czas na wspieranie synergii między technologiami organoidowymi, bioinżynierskimi i immunoinżynierskimi oraz postęp w dziedzinie biologii człowieka in vitro . . . budując sterowalne, dostępne i skalowalne systemy.” W dokumencie opisującym program zwraca się również uwagę na zainteresowanie Wellcome podejściami inżynierii genetycznej w celu „poprawy pożądanych właściwości i wprowadzenie możliwych do śledzenia markerów” oraz ambicję Wellcome, aby odtworzyć elementy budulcowe ludzkiego układu odpornościowego i narządów ludzkich za pomocą środków technologicznych.

Transhumanistyczne małe dzieci?

Drugi program realizowany przez Wellcome Leap nosi nazwę „ The First 1000 Days : Proming Healthy Brain Networks”, która jest przez organizację skrócona do 1KD. Jest to prawdopodobnie najbardziej niepokojący program, ponieważ ma na celu wykorzystanie małych dzieci, zwłaszcza niemowląt od trzech miesięcy do trzyletnich małych dzieci, jako obiektów testowych. Program jest nadzorowany przez Holly Baines , która wcześniej pełniła funkcję lidera rozwoju strategii dla Wellcome Trust, zanim dołączyła do Wellcome Leap jako lider programu 1KD.  

 

 Źródło: Wellcome Leap, https://wellcomeleap.org/1kd/

 

  1KD koncentruje się na opracowywaniu „obiektywnych, skalowalnych sposobów oceny zdrowia poznawczego dziecka” poprzez monitorowanie rozwoju i funkcji mózgu niemowląt i małych dzieci, umożliwiając praktykom „rozkładanie ryzyka u dzieci” i „przewidywanie reakcji na interwencje” w rozwijającym się mózgu. W dokumencie opisującym program zauważono, że do tego momentu „naszym głównym oknem na rozwijający się mózg były techniki neuroobrazowania i modele zwierzęce, które mogą pomóc zidentyfikować ilościowe biomarkery zdrowia sieci [neuronowej] i scharakteryzować różnice sieciowe leżące u podstaw zachowań”. Następnie stwierdza, że ​​postęp technologiczny „otwiera dodatkowe możliwości u małych niemowląt”.

 

 Opis programu mówi dalej, że sztuczne sieci neuronowe, forma sztucznej inteligencji, „wykazały wykonalność modelowania procesu modelowania sieci i nabywania złożonych zachowań w podobny sposób, jak rozwijający się mózg”, podczas gdy ulepszenia w uczeniu maszynowym, inny podzbiór sztucznej inteligencji może być teraz używany do wydobywania „znaczących sygnałów” z mózgów niemowląt i małych dzieci. Algorytmy te można następnie wykorzystać do opracowania „interwencji” dla małych dzieci uznanych przez inne algorytmy za zagrożone niedorozwojem funkcji mózgu. W dokumencie odnotowuje się obietnicę „tanich czujników mobilnych, urządzeń przenośnych i systemów domowych”, które „zapewnią nową możliwość oceny wpływu i zależności rozwoju mózgu od naturalnych interakcji fizycznych i społecznych”. 

 

 Innymi słowy, ten program stara się wykorzystywać „ciągłe nagrania wizualne i dźwiękowe w domu”, a także urządzenia do noszenia przez dzieci, aby gromadzić miliony punktów danych. Wellcome Leap opisuje te urządzenia do noszenia jako „stosunkowo dyskretne, skalowalne elektroniczne plakietki, które gromadzą dane wizualne, słuchowe i ruchowe, a także funkcje interaktywne (takie jak zwroty, tempo i czas reakcji)”. W innym miejscu dokumentu jest wezwanie do opracowania „czujników do noszenia, które oceniają fizjologiczne pomiary predykcyjne stanu mózgu (np. aktywność elektrodermalną, częstość oddechów i tętno)  oraz bezprzewodową technologię EEG do noszenia lub śledzenia ruchu gałek ocznych ”do użytku u niemowląt i dzieci do trzech lat.

 

 Podobnie jak inne programy Wellcome Leap, ta technologia jest opracowywana z zamiarem włączenia jej do głównego nurtu nauk medycznych w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat, co oznacza, że ​​ten system – choć sformułowany jako sposób monitorowania funkcjonowania mózgu dzieci w celu poprawy wyników poznawczych – jest przepisem na całkowitą inwigilację niemowląt i bardzo małych dzieci, a także sposóbem na zmianę funkcjonowania ich mózgu, tak jak algorytmy i programiści Leap uznają za stosowne. 1DK ma dwa główne cele programu. Pierwszym z nich jest „opracowanie w pełni zintegrowanego modelu i narzędzi do pomiaru ilościowego rozwoju sieci w ciągu pierwszych 1000 dni [życia], wystarczających do przewidzenia powstawania EF [funkcji wykonawczej] przed pierwszymi urodzinami dziecka”. Taki model, jak czytamy w opisie, „powinien przewidywać wkład odżywiania, mikrobiomu i genomu” w tworzenie mózgu, a także wpływ „interakcji sensomotorycznych i społecznych [lub ich braku] na procesy modelowania sieci” i wyniki EF. 

 

 Drugi cel jasno pokazuje, że powszechne przyjęcie takich technologii monitorowania neurologicznego u małych dzieci i niemowląt jest końcowym etapem 1DK. Stwierdza, że ​​program planuje „stworzyć skalowalne metody optymalizacji promocji, prewencji, badania przesiewowe i interwencje terapeutyczne mające na celu poprawę EF o co najmniej 20% u 80% dzieci przed 3. rokiem życia”. Wierny eugenicznym powiązaniom Wellcome Trust (do omówienia bardziej szczegółowo w części 2), Wellcome Leap 1DK zauważa, że ​​„interesujące są ulepszenia od słabo rozwiniętej EF do normatywnej lub od normatywnej do dobrze rozwiniętej EF w całej populacji, aby zapewnić jak najszerszą kontrolę.” 

 

 Jednym z celów 1DK nie jest zatem leczenie chorób ani zajęcie się „globalnym publicznym wyzwaniem zdrowotnym”, ale eksperymentowanie z poprawą funkcji poznawczych dzieci za pomocą środków opracowanych przez algorytmy sztucznej inteligencji i inwazyjną technologię opartą na nadzorze. Innym niepokojącym aspektem programu jest plan „opracowania trójwymiarowego zespołu mózgowego in vitro, który odtwarza tworzenie się czasu” rozwijającego się mózgu, który jest podobny do modeli opracowanych przez monitorowanie rozwoju mózgu niemowląt i dzieci. Później opis programu nazywa ten model „ in-silico ” mózgu dziecka, co jest oczywiste dla transhumanistów, którzy postrzegają taki rozwój jako zwiastun tzw. osobliwości. Poza tym wydaje się, że ten in-silico, a więc syntetyczny model mózgu ma być używany jako „model”, wzorzec do którego mózgi niemowląt i dzieci będą dopasowywane przez „interwencje terapeutyczne” wymienione w innym miejscu opisu programu.

 

 Powinno być jasne, jak złowrogie jest to, że organizacja skupiająca najgorsze pomysły „szalonych naukowców” zarówno ze świata organizacji pozarządowych, jak i świata badań wojskowych, otwarcie planuje przeprowadzić takie eksperymenty na mózgach niemowląt i małych dzieci, traktując je jako zbiory danych i ich mózgi jako coś, co może zostać „przycięte”, przemodelowane  przez maszynową „inteligencję”. Pozwolenie, aby taki program rozwijał się bez przeszkód, bez oporu ze strony opinii publicznej, oznaczałoby pozwolenie, aby niebezpieczny program skierowany do najmłodszych i najbardziej wrażliwych członków społeczeństwa mógł potencjalnie dojść do punktu, w którym trudno będzie go zatrzymać.

„Tkankowy wehikuł czasu” 

Trzeci i drugi najnowszy program z arsenału Wellcome Leap nosi nazwę Delta Tissue , w skrócie ΔT. Delta Tissue ma na celu stworzenie platformy, która monitoruje zmiany funkcji i interakcji między tkankami ludzkimi w czasie rzeczywistym, rzekomo w celu „wyjaśnienia stanu choroby u każdej osoby i lepszego przewidywania postępu tej choroby”. Odnosząc się do tej platformy jako „tkankowego wehikułu czasu”, Wellcome Leap postrzega Delta Tissue jako zdolność do przewidywania początku choroby, zanim ona wystąpi, jednocześnie umożliwiając interwencje medyczne „skierowane do jednostki”.

Na długo przed erą COVID medycyna precyzyjna lub medycyna „ukierunkowana lub dostosowana do danej osoby” była frazą kodową, szyfrem językowym dla terapii opartych na danych genetycznych pacjentów i/lub terapii, które zmieniają samą funkcję kwasu nukleinowego (np. DNA i RNA). Na przykład rząd USA definiuje „medycynę precyzyjną” jako „podejście do leczenia i zapobiegania chorobom, które uwzględnia indywidualną zmienność genów, środowiska i stylu życia każdej osoby”. Podobnie, artykuł z 2018 roku opublikowany w Technology zauważa, że ​​w onkologii „medycyna precyzyjna i spersonalizowana . . . wspiera rozwój specjalistycznych terapii dla każdego konkretnego podtypu raka, w oparciu o pomiary i manipulację kluczowymi danymi genetycznymi i omicznymi pacjentów (transkryptomika, metabolomika, proteomika itp.).”

 

 Przed COVID-19 i wprowadzeniem szczepionek technologia szczepionek mRNA wykorzystywana przez finansowane przez DARPA firmy Moderna i Pfizer była sprzedawana jako metody leczenia precyzyjnego i była w dużej mierze określana jako „ terapia genowa ” w doniesieniach medialnych. Była również mocno promowana jako rewolucyjna metoda leczenia raka, nic więc dziwnego, że program Delta Tissue w Wellcome Leap wykorzystałby podobne uzasadnienie do opracowania programu, którego celem jest oferowanie ludziom dostosowanych terapii genowych przed wystąpieniem choroby. Ta platforma Delta Tissue ma na celu połączenie „najnowszych technologii profilowania komórek i tkanek z najnowszymi postępami w uczeniu maszynowym”, czyli sztuczną inteligencją. 

 

 Biorąc pod uwagę powiązania Wellcome Leap z armią amerykańską, warto zauważyć, że Pentagon i Google , obaj byli pracodawcy dyrektora generalnego Wellcome Leap Reginy Dugan i COO Kena Gabriela, od września zeszłego roku współpracują nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji do przewidywania chorób u ludzi, przed rozszerzeniem się COVID-19 koncentrując się na raku, później zaś na chorobach zakaźnych. Wydaje się, że program Delta Tissue ma pokrewne ambicje, ponieważ jego opis programu jasno pokazuje, że celem programu jest wykorzystanie jego platformy do leczenia wielu nowotworów i chorób zakaźnych. Ostatecznym celem programu Wellcome Leap jest „wykorzenienie przewlekłych, ciężkich chorób, które powodują tak wiele cierpienia na całym świecie”. Planuje to jednak zrobić za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji, które nigdy nie są w 100% dokładne pod względem zdolności predykcyjnych, oraz metodami edycji genów, z których prawie wszystkie są nowatorskie i nie zostały dobrze przetestowane. 

 

 Ta ostatnia kwestia jest ważna, biorąc pod uwagę, że jedna z głównych metod edycji genów u ludzi, CRISPR, okazała się w licznych badaniach powodować znaczne uszkodzenia DNA, uszkodzenia, które są w dużej mierze nieodwracalne (patrz tutaj , tutaj i tutaj). Wydaje się prawdopodobne, że osoba umieszczona na tak zaawansowanej technicznie ścieżce leczenia będzie nadal potrzebowała niekończącej się serii zabiegów edycji genów i być może innych inwazyjnych zabiegów hi-tech w celu złagodzenia i opanowania skutków niezdarnego składania genów.

Całkowity nadzór w leczeniu „depresji”

 Najnowszy program Wellcome Leap, uruchomiony w tym tygodniu, nosi nazwę „ Psychologia wielokanałowa: mechanizmy ujawniające anhedonię ” i oficjalnie koncentruje się na tworzeniu „złożonych, biologicznych” metod leczenia depresji. 

 


 Źródło: Wellcome Leap, https://wellcomeleap.org/mcpsych/

 

 Osoby stojące za Wellcome Leap opisują problem, który zamierzają rozwiązać za pomocą tego programu w następujący sposób: „Rozumiemy, że połączenia synaptyczne służą jako waluta komunikacji neuronowej i że wzmocnienie lub osłabienie tych połączeń może ułatwić naukę nowych strategii behawioralnych i sposobów patrzenia na świat . Dzięki badaniom zarówno na modelach zwierzęcych, jak i na ludziach, odkryliśmy, że stany emocjonalne są zakodowane w złożonych wzorcach aktywności sieci neuronowych i że bezpośrednia zmiana tych wzorców poprzez stymulację mózgu może zmienić nastrój. Wiemy również, że zakłócenie tych delikatnie zrównoważonych sieci może prowadzić do chorób neuropsychiatrycznych”. (podkreślenie dodane) Dodają, że „terapie depresji oparte na biologii nie są dopasowane do biologii człowieka, u którego są stosowane”, a zatem leczenie depresji musi być dostosowane „do konkretnej biologii” poszczególnych pacjentów . Wyraźnie stwierdzają, że aby wprowadzić takie osobiste modyfikacje w leczeniu, należy uzyskać „łatwy dostęp do biologicznego podłoża depresji – tj. mózgu”.

 

  Opis programu Wellcome Leap wskazuje, że wysiłek ten skupi się w szczególności na anhedonii, którą definiuje jako „upośledzenie systemu nagrody opartego na wysiłku” oraz jako „kluczowy objaw depresji i innych chorób neuropsychiatrycznych”. Warto zauważyć, że drobnym drukiem dokument Wellcome Leap stwierdza: „Chociaż istnieje wiele definicji anhedonii, mniej interesuje nas badanie zmniejszonej przyjemności konsumpcyjnej i ogólnego doświadczania przyjemności lub niemożności doświadczania przyjemności. Zamiast tego, zgodnie z powyższym opisem, nadamy priorytet badaniom anhedonii, które odnoszą się do upośledzeń w systemie nagradzania opartym na wysiłku – np. zmniejszonej motywacji do wykonywania zadań i zmniejszonej zdolności do zastosowania wysiłku, aby osiągnąć cel”. 


  Innymi słowy, Wellcome Leap interesuje się jedynie leczeniem tych aspektów depresji, które zakłócają zdolność jednostki do pracy, a nie poprawą jakości czy radości życia. Leap zauważa, że ​​omawiając swoje cele, stara się opracować modele reakcji pacjentów na terapie, które obejmują „nową lub istniejącą modyfikację zachowania, psychoterapię, leki i opcje neurostymulacji”, jednocześnie ujmując „fenomen genomu” konkretnej osoby [sumę cech fenotypowych danej osoby], [neuronową] łączność sieciową, metabolom [sumę cech metabolicznych danej osoby], mikrobiom, poziomy plastyczności w przetwarzaniu nagrody”. Ostatecznie ma na celu przewidywanie związku między genomem danej osoby a sposobem funkcjonowania „przetwarzania nagrody” w mózgu. 

 

 Oznacza to, że dane wykorzystane do stworzenia tego modelu powinny obejmować korzystanie z urządzeń przenośnych, stwierdzając, że badacze „powinni dążyć do wykorzystania wysokiej częstotliwości pozyskiwania pomiarów z urządzeń noszonych przez pacjenta poza domem lub w domu oprócz tych uzyskanych w klinice, Jeden z głównych obszarów badawczych zawartych w programie ma na celu „opracowanie nowych skalowalnych narzędzi pomiarowych do wiarygodnej i gęstej oceny ilościowej nastroju (zarówno subiektywnie zgłaszanego, jak i obiektywnie określanego ilościowo za pomocą biometrii, takiej jak głos, wyraz twarzy itp.), snu, ruchu , funkcjonowania układu nagrody, poziomu wysiłku/motywacji/energii, interakcji społecznych, spożycia kalorii i wyjścia osi HPA w rzeczywistych sytuacjach.” 

 

 Oś HPA (podwzgórze-przysadka-nadnercza)jest wspominana w całym dokumencie, a to jest istotne, ponieważ jest to zarówno system negatywnego, jak i pozytywnego sprzężenia zwrotnego regulujący mechanizmy reakcji stresowych, odporności, a także płodności w ludzkim ciele. To ostatnie jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę powiązania Wellcome Trust z brytyjskim ruchem eugenicznym. Warto również zauważyć, że niektóre dostępne na rynku urządzenia przenośne, takie jak Halo firmy Amazon , już określają ilościowo nastrój, sen i ruch.

 

 Autorzy programu idą jeszcze dalej niż powyższe, jeśli chodzi o to, co chcą monitorować w czasie rzeczywistym, stwierdzając: „Szczególnie zachęcamy do rozwoju nieinwazyjnej technologii do bezpośredniego badania stanu ludzkiego mózgu”. Przykłady obejmują „nieinwazyjny odpowiednik punkcji lędźwiowej”, „behawioralne lub biomarkerowe sondy plastyczności neuronalnej” oraz „funkcje monitorowania neuronów podczas pojedynczej sesji, które definiują stan mózgu przewidujący leczenie”. Innymi słowy, ten program Wellcome Leap i jego autorzy dążą do opracowania „nieinwazyjnej” i prawdopodobnie nadającej się do noszenia technologii zdolnej do monitorowania nastroju, mimiki, interakcji społecznych, wysiłku i motywacji, a potencjalnie nawet myśli w celu „ bezpośredniego badania stanu ludzkiego mózgu.” 

 

 Myślenie, że takie urządzenie pozostanie tylko w sferze badań, jest naiwne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że luminarze WEF otwarcie wypowiadali się na spotkaniach w Davos o tym, jak szerokie zastosowanie takiej technologii w swoich populacjach planują rządy jako środka zapobiegawczego przeciw objawom okazywania sprzeciwu, co mogłoby zapoczątkować erę „cyfrowych dyktatur”.

 

 Skupienie się na leczeniu tylko tych aspektów depresji, które zakłócają pracę danej osoby, sugeruje ponadto, że taka technologia, po opracowaniu, byłaby wykorzystywana do zapewnienia napływu „doskonałych pracowników” do branż, w których pracownicy są szybko zastępowani przez sztuczną inteligencję i maszyny, co oznacza, że władcy byliby bardziej selektywni w kwestii tego, którzy ludzie są nadal zatrudnieni, a którzy nie. Podobnie jak inne programy Wellcome Leap, jeśli zostaną ukończone, owoce programu Multi-Channel Psych prawdopodobnie zostaną wykorzystane do zapewnienia populacji posłusznych automatów, których ruchy i myśli będą bezustannie ściśle monitorowane.

Ostatni skok starego planu

 

Wellcome Leap to niemałe przedsięwzięcie, a jego dyrektorzy mają fundusze, wpływy i kontakty, aby urzeczywistnić swoje marzenia. W skład kierownictwa organizacji wchodzą będąca kluczową siłą stojącą za naciskiem Doliny Krzemowej na komercjalizację technologii transhumanistycznej Regina Dugan, „architekt” branży MEMS (Ken Gabriel) i „władca” rozwijającego się przemysłu sekwencjonowania genetycznego (Jay Flatley). 

 

 Wellcome Leap korzysta również z finansowania największej na świecie fundacji naukowo-medycznej Wellcome Trust, która jest również jedną z wiodących sił w kształtowaniu badań genetycznych i biotechnologicznych oraz polityki zdrowotnej na całym świecie. W 1994 dochodzenieSunday Times wykazało, że „poprzez dotacje i sponsoring Wellcome Trust finansowane są agencje rządowe, uniwersytety, szpitale i naukowcy z  całego świata. Fundusz powierniczy przekazuje instytucjom więcej pieniędzy niż nawet Rada ds. Badań Medycznych rządu brytyjskiego. Następnie Sunday Times  zauważa: „W biurach na pierwszym piętrze budynku zapadają decyzje, które wpływają na życie i zdrowie na skalę porównywalną z drobnymi wojnami. W sali konferencyjnej wysoko ponad ulicą, w sali konferencyjne w podziemiu, wydawane są orzeczenia w dziedzinie biotechnologii i genetyki, które pomogą ukształtować rasę ludzką”.


 Od czasu opublikowania tego artykułu niewiele się zmieniło, jeśli chodzi o globalny wpływ Wellcome Trust. Jeśli już, to jego wpływ na ścieżki badawcze i decyzje, które „ukształtują rasę ludzką”, tylko się zwiększył. . Jej byli urzędnicy DARPA, którzy spędzili swoje kariery na rozwijaniu technologii transhumanistycznych zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, mają pokrywające się cele z celami z Wellcome Leap. Komercyjne projekty Dugan i Gabriela w Dolinie Krzemowej ujawniają, że Leap jest kierowany przez tych, którzy od dawna starają się rozwijać tę samą technologię dla zysku i inwigilacji. To drastycznie osłabia twierdzenie Wellcome Leap, że teraz dąży do takich technologii, aby tylko poprawić „globalny stan zdrowia”.

 

 Rzeczywiście, jak wykazał ten raport, większość z tych technologii zapoczątkowałaby głęboko niepokojącą erę masowej inwigilacji zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej działalności ludzi, w tym małych dzieci i niemowląt, jednocześnie tworząc nową erę medycyny opartej w dużej mierze na technologiach edycji genów, których ryzyko jest znaczne i konsekwentnie bagatelizowane przez promotorów. Kiedy zrozumiemy bliską więź, jaka od dawna istniała między eugeniką a transhumanizmem, Wellcome Leap i jej ambicje nabierają jasnych konturów. 

 

 W niedawnym artykule napisanym przez Johna Klyczka dla Unlimited Hangout zauważono, że pierwszym dyrektorem generalnym UNESCO i byłym prezesem Brytyjskiego Towarzystwa Eugenicznego był Julian Huxley, który ukuł termin „transhumanizm” w swojej książce z 1957 r. „ Nowe butelki na nowe wino”. . Jak napisał Klyczek, Huxley przekonywał, że „eugeniczne cele biologicznie inżynierii ludzkiej ewolucji powinny zostać udoskonalone poprzez technologie transhumanistyczne, które łączą eugeniczne metody inżynierii genetycznej z neurotechnologią, która łączy ludzi i maszyny w nowy organizm”.

 

 Wcześniej, w 1946 r., Huxley zauważył w swojej wizji dla UNESCO , że kluczowe jest, aby „problem eugeniczny był badany z największą starannością i aby opinia publiczna była poinformowana o wchodzących w grę kwestiach, tak aby wiele z tego, co jest obecnie nie do pomyślenia, mogło przynajmniej stać się do pomyślenia”, zdumiewające oświadczenie, które można było wygłosić wkrótce po zakończeniu II wojny światowej. W dużej mierze dzięki Wellcome Trust i jego wpływowi zarówno na politykę, jak i badania medyczne w ciągu kilkudziesięciu lat, marzenie Huxleya o rehabilitacji nauki opartej na eugenice w erze po II wojnie światowej może wkrótce stać się rzeczywistością. 

 

 Nic dziwnego, że Wellcome Trust jest gospodarzem archiwum Towarzystwa Eugenicznego prowadzonego wcześniej przez Huxleya i nadal szczyci się bliskimi powiązaniami z jego następcą, Instytutem Galtona. Nadrzędnym pytaniem jest: czy pozwolimy, aby nadal manipulowano nami, umożliwiając tym samym przez milczącą zgodę otwarcie i normalizację transhumanizmu i eugeniki, w tym poprzez inicjatywy takie jak Wellcome Leap, które starają się wykorzystywać niemowlęta i małe dzieci jako obiekty testowe do rozwijania ich koszmarnej wizja ludzkości? 

 

 Jeśli dobrze spreparowane hasła reklamowe i kampanie medialne malujące wizje utopii, takich jak „świat bez chorób”, są wszystkim, co jest potrzebne, aby przekonać nas do porzucenia naszej przyszłości i przyszłości naszych dzieci i oddania jej wojskowym, dyrektorom korporacji i eugenikom, to niewiele już pozostało do tego, byśmy całkowicie zrezygnowali z naszego człowieczeństwa."

  Od autora: Johnny Vedmore przyczynił się do powstania tego raportu. ======================= Autor: Whitney Webb Tytuł oryginalny:

A “Leap” toward Humanity’s Destruction

Źródło: https://unlimitedhangout.com/2021/06/investigative-reports/a-leap-toward-humanitys-destruction/

 

KOMENTARZE

 • 5*
  https://pbs.twimg.com/media/E7E-SyDWEAMZCAF?format=jpg
 • @wawel
  https://gloria.tv/post/Jkn6zWYaTxXp3ixGVRVJJ7dwq Salute 5*.
 • Mając duże doświadczenie życiowe, nie tylko w naukach o ŻYCIU ale i o obiektach MARTWYCH
  śmiem zauważyć, że najsilniej DESTRUKCJA INTELEKTU ROZUMNEGO CZŁOWIECZEŃSTWA występuje u tych ANTYSZCZEPIENNIKÓW wałkujących perspektywę ZAGŁADY LUDZKOŚCI metodą szczepień.

  patrz https://zakop999pl.neon24.pl/post/162457,syndrom-dobzhansky-ego-to-istota-ruchu-antyszczepieniowego

  a w nim:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2021/06/Antyzoologizm.jpg

  oraz przed 49 laty:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2021/06/Homo-Imbecils.jpg
 • Autor
  5* Bardzo mi się artykuł podoba, głównie jego treści prognostyczne, bo poza tym jest nudny i chaotyczny. Podejrzewam, że mało kogo obchodzi życiorys i kariera tej wychudzonej, chorej na anoreksję pani, jakże jej tam, Dugan i innych właścicieli koncernów medycznych. Natomiast jak najbardziej jestem za podnoszeniem sprawności inteligencji dzieci opóźnionych w rozwoju, czyli z z. Downa, Patau, wodogłowiem i aberracjami chromosomalnymi. QEEG to też nie diabeł z rogami, tylko stosunkowo precyzyjna i obiektywna metoda diagnostyki patologii fal mózgowych, podobnie jak tomograf pozytronowy. Wypada tylko wyrazić żal, że terapia pozostaje za nimi daleko w tyle. Ale może to się zmieni, czego powinniśmy sobie życzyć. Nauka opracowała już mnóstwo maszyn i urządzeń zewnętrznych do poprawy funkcjonowania człowieka i myśl, że, będziemy mogli wyrzucić okulary lub aparaty słuchowe na rzecz bezpośredniej korekty fal mózgowych a nanorobot wpuszczony do ciała naprawi nasze aberracje genetyczne, jest wielce obiecująca.
  Nie wiem, po co ta super maszyna do robienia testów na covid, skoro taki test już każdy może sobie sam zrobić w domu identycznie, jak test ciążowy. Oczywiście tylko ten drugi jest w 100% trafny :).
  Natomiast wiecznym malkontentom, którzy zawsze widzą szklankę do połowy pustą, można tylko współczuć. Więc proszę nie zaprzeczać i nie krzyczeć: "nie, nie, nie, to tylko do "sterowania nami, wykorzystywania nas i uczynienia naszego życia koszmarem, bo psychiatrę polecę. Inwektyw w stylu: "pani nie rozumie" też nie przyjmuję :)
 • @Berkeley72 13:27:55
  Celniejszym pojęciem dotyczącym obecnej sytuacji wydaje się "reifikacja", czyli: (za wiki)
  "W terminologii pozasocjologicznej reifikacja oznacza po prostu traktowanie pewnego abstraktu jako rzeczy materialnej, materializację, przemienienie czegoś abstrakcyjnego w konkret."

  "W szczególności może dochodzić do pełnego koła reifikacji – wprowadzona zasada lub norma traktowana jest na początku jako sztuczna i narzucona, wydaje się wręcz bezzasadna, jednak z czasem staje się na tyle trwałym elementem rzeczywistości społecznej, że nawet osoby, które brały udział w tworzeniu normy, zaczynają traktować ją tak, jakby była prawem natury."
 • Autor 5*
  DK
 • @viridiana 13:41:50
  Oj naiwności ludzka! Nie zna ona granic. Więc powiadam ci, a życie na 100procent potwierdzi moja prognozę. Jeśli istnieje lub zaistnieje technologia pozwalająca sprawować pełna kontrolę nad zachowaniami ludzkimi i kontrola jego funkcji życiowych, to zostanie ona wykorzystana przeciwko nam ludziom. Tylko zupełny dyletant i oderwany od rzeczywistości człowiek może nie mieć świadomości istnienia takiego mechanizmu. Wiesz dlaczego nie ma prawie kobiet , autorów książek SF? Kobiety nie dorastają wyobraźnią mężczyznom. Ta cała psychopatka Dugan jest jako rodzynek potwierdzający regułę tę regułę.
 • @zadziwiony 20:57:29 Świetna dysksja: Inwektywa: "pani nie rozumie"nie przyjmuję" i Kobiety nie dorastają wyobraźnią mężczyznom
  A to, że mężczyźnie mają ta dobrze rozwiniętą, że piszą książki SF?

  To fakt, bo przecież CAŁOŚĆ ZMYŚLEŃ, zarówno STAREGO jak i NOWEGO TESTAMENTU zawdzięczamy BOGATEJ WYOBRAŹNI hebrajskich pisarzy tych dzieł RELIGIOUS FICTION.

  Najbardziej mi się podoba w tym ŚWIĘTYM kontekście ZMYŚLENIE św. Pawła w Liście do Galacjan:

  //„spodobało się Temu, który wybrał mnie jeszcze WŁONIE MATKI MOJEJ i powołał łaską swoją, 16 aby objawić Syna swego we mnie, bym Ewangelię o Nim głosił poganom”//

  Prawda to, tyz prawda czy Gówno Prawda?

  Ale fakt niepodważalny. Największy z Apostołów miał WYOBRAŹNIĘ, której ja bym się POWSTYDZIŁ.
 • @Berkeley72 21:26:30
  Kwestionujesz moją tezę, że wszystkie dostępne technologie mogące służyć do pozbawienia człowieka wolnej woli , wpływanie na funkcje organizmu niezgodne z interesem danej jednostki i inne jego funkcje życiowe zostaną przeciwko ludziom wykorzystane?
 • @zadziwiony 21:55:11 Pytanie JAKIM LUDZIOM JACY LUDZIE te technogie WPYCHAJĄ.
  Przecież żyć bez komputera się da - co więcej, bardzo długo (aż do miesiąca) da się żyć NIC nie jedząc (ponoć tego próbował Budda, chcąc się uniezależnić od wszelakich potrzeb).

  Człowiek to niezwykle WYTRZYMAŁE BYDLĘ, więc nim sterowanie, w sytuacji dyktowanej WOLNĄ WOLĄ samoizolacji od tych wszystkich "maszynek do kontroli świadomości" jest PO PROSTU NIEMOŻLIWE. Wiem to Z PRZYDŁUGIEGO DOŚWIADCZENIA ŻYCIOWEGO.
 • @Berkeley72 22:25:58
  Pytałem o coś innego. Zapytam więc inaczej. Czy wg. Ciebie te wszystkie działania na świecie których kulminacją jest ta hucpa pandemiczna są inspirowane i sterowane w interesie nas ludzi. Interesie ogólnie rozumianym. I drugie pytanie. Czy władza na wszelkich szczeblach działa w interesie swoim czy społeczności nad którą sprawuje kontrolę.
 • @zadziwiony 20:57:29
  Cóż mi Pan tu jakieś poniżające, seksistowskie treści serwuje, bez związku z tematem dyskusji, a kiedy proszę o konkrety; opis chociaż jednej takiej "technologii", podwija ogon pod siebie i twierdzi, że skoro o niej nie wiem, to nie znaczy, że ona nie istnieje! Więc proszę się wreszcie zdecydować, czy obraca się Pan w sferze absurdalnych fikcji czy obiektywnych faktów.
  W rzeczywistości istnieje tylko jedna, prosta jak cep "technologia" ograniczenia ludzkiej wolności a jest to krata i klucz trzymany w łapie klawisza. Wolna myśl nie ma żadnych granic i dotychczas nie istnieją żadne, powtarzam - żadne inne "technologie prania mózgu" zdolne założyć jej kaganiec. Przeto szkoda czasu na fantazjowanie, jakie "oni" mają motywacje wykorzystania czegoś, czego nie ma.

  Też nie mogę się oprzeć pewnej biblijnej paraleli - "jeśli oko twoje cię gorszy, wyłup je..." Jeśli boisz się 5G, wyrzuć komórkę i komputer. Co do mnie - uwielbiam życie sybaryty, a Panu najwyraźniej brak dystansu do swoich zabobonów. Pani Werka i Pan chyba jesteście najbardziej zacofanymi technologicznie istotami na Neonie. Nie wiecie i nie chcecie się dokształcić na temat działania ludzkiego mózgu, immunologii, osiągnięć współczesnej diagnostyki. Pani powtarza bezkrytycznie, z infantylnym przerażeniem - mają nasze DNA, mapują nasze mózgi, będą nami sterować, porywać na organy dla bogaczy, zabijać i patroszyć. Pan z kolei, wzorem Pana Miarki wszystkim oponentom rozumu i wiedzy odmawia. W tych postawach jesteście Państwo bardzo zabawni. Eskalujecie swoje zaburzenia lękowe, fobie, jarmarczne stereotypy, nie radzicie sobie z nimi a ich ośmieszanie przyprawia Was o furię.
 • @viridiana 09:41:28
  Żyjesz w podstawionym ci świecie, ale to twój wybór. Co do zacofania technologicznego - to fakt-,nie jestem na pierwszej linii frontu choć pierwsze PC IBM z dyskiem 40 MB do obsługi księgowej spółki z.o.o. kupiłem dokładnie 31lat temu a pierwszą komórkę w roku 1995.. Pewnie stanąłem na tamtym etapie rozwoju.
  Ps.
  Jakieś znane światowego formatu nazwiska kobiet autorek powieści SF lub badaczek biblijnych rozszyfrowujacych czasy zamierzchłej przeszłości, szyfrantoów możesz podać?
  Jeśli stwierdzam fakty będące pewna normą to jestem seksistą?
 • @viridiana 09:41:28
  "Wolna myśl nie ma żadnych granic i dotychczas nie istnieją żadne, powtarzam - żadne inne "technologie prania mózgu" zdolne założyć jej kaganiec."

  Na to by wskazywały najnowsze badania, że świadomość człowieka nie jest umiejscowiona w mózgu, a nawet w ciele człowieka. Mózg, według tych badań, ma pełnić jedynie rolę przekaźnika (modemu). Świadomość jest pozacielesna i takie mają być jej źródła.
 • @rumpelsiltskin 12:16:29
  Możesz mieć myśl wolną tyle, że czyn niezgodny z wolą siły decyzyjnej będzie natychmiast ukarany.
  To już funkcjonuje w powijakach choćby w Chinach. Gdy gotówka będzie zlikwidowana, a własność twa wywłaszczona w myśl hasła z Davos" nie masz nic i jesteś szczęśliwy"
  to twa wolna wola umiejscowiona nawet poza cialem twym do garnka potrawy ci nie włoży, a zimą izby ci nie ogrzeje.
 • @zadziwiony 14:16:39
  "to twa wolna wola umiejscowiona nawet poza cialem twym do garnka potrawy ci nie włoży, a zimą izby ci nie ogrzeje."

  Oczywiście, rzeczy można człowiekowi odebrać, z żywnością włącznie, ale na tym koniec. Jak dowodzą te same badania naukowe, na które się już powoływałem, duch (świadomość) ma przewagę nad materią i to wcześniej czy później przejawi się także w rzeczywistości materialnej.

  Cierpliwości, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
 • @rumpelsiltskin 14:24:07
  Zgoda o tyle, że dożyjemy zwycięstwa ducha nad materią. Jak dowodzi historia ludzkości w czasach w których poza systemem było żyć o wiele łatwiej niż dzisiaj ludzi milionami uśmiercano. Kilkadziesiąt tysięcy Polaków już oddało życie często w samotności i koszmarnych warunkach w skutek opresyjności systemu wynikajacego z psychopatycznych osobowoscii osób zajmujących kluczowe stanowiska w kraju. A to dopiero przygrywka do właściwego rozdania.
  Ile ludzi musi zostać zabitych by.twe proroctwo się spełniło? Ilu będzie musiało uciekać i chować się przed systemem , żyć w skrajnie trudnych warunkach? Po restrykcjach które już są zapowiadane?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930